"Dead drop"-ot, azaz valamilyen titkos helyen elhelyzett csomagmegőrzőt, eredetileg a kémek használtak a digitália előtti korban. Az első internetes érabeli "dead drop"-okat egy német transzmediális művész, bizonyos Aram Bartholl helyezte el 2010-ben New Yorkban. Videós felhívása alapján "dead dropok" (falba ágyazott offline USB tárolók) egész mozgalma indult el, a világ legkülönbözőbb helyein hoztak létre ilyen pontokat, ahová mindenki szabadon tölthet fel bármilyen digitális alkotást vagy információt. A projekt némi extrával a MüSzi és egy támogató cég jóvoltából Budapestre is megérkezett.
Elgondolkodtató, hogy mi az a fontos dolog, amit ne lehetne az interneten közzé tenni, de végül is - és szerencsére! - vannak még olyan fantáziával megáldott figurák, alkotócsoportok, akik újfajta közlési formát látnak ebben a lehetőségben. Az Új Vizualitás Csoport tagajai kedvenc helyeikről készítettek lírikus hangvégtelű videóeszkeket, például ilyet:
A többi videót és más érdekes alkotásokat keressétek a falakban a lenti jel mellett – Pesten a Castro, a Fogasház, a Toldi, és a Kisüzem, Budán pedig a Szatyor környékén – vagy akár osszátok meg ti is alkotásaitokat ilyen módon. Ha bárki új "dead drop"-ot hoz létre, jelezheti a közösség budapesti Facebook csoportjában.
dead drop project budapest: gigák a falban
2012.10.18. 12:34 randomroderik
Szólj hozzá!
Címkék: verbatim jöttszembe dead drop dead drop project budapest új vizualitás csoport aram bartholl
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.